Tierra Verde Máchadlo prádla s levandulovou silicí 33PD

EKO
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
149 Kč
Skladem

Zajistí, aby ve vašem prádle nezůstávaly zbytky pracích prostředků, které mohou dráždit pokožku.

Jeho používání považujeme za velmi důležité, zejména pro alergiky.

Obsah 1l / vystačí na 33 pracích dávek 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máchadlo prádla s levandulovou silicí 33pracích dávek 

 

Máchadlo svou kyselou reakcí neutralizuje zásaditou prací lázeň, což je důležité zejména pro osoby s citlivou pokožkou, ekzematiky, alergiky a malé děti, jejichž kůže je pro chemické látky mnohem prostupnější než pokožka dospělých.

Nevymáchané zbytky pracích prostředků v prádle proto dráždí kůži a je dobré je při máchání zneutralizovat máchadlem.

Máchadlo také zabraňuje usazování zbytků pracího prostředku v textilních vláknech a tím i šednutí prádla. Vláknům se vrací jejich přirozené vlastnosti (ručníky opět sají) a vzhled (jasnější barvy).

Máchadlo je ovoněné pouze přírodní levandulovou silicí

 

Dávkování na 4 – 5 kg prádla:
30 ml – do zásobníku na aviváž pro závěrečnou část praní.
Při ručním praní po vyprání v pracím prostředku dáváme máchadlo do čisté vody, necháme alespoň 10 minut působit a pak prádlo vymácháme.

 

Proč nahradit aviváž máchadlem?

Aviváž má většina z nás spojenou s voňavým a hebkým prádlem. Málokdo si ale uvědomuje, že byla původně vyvinuta pro odstranění statické elektřiny ze syntetického textilu a že pokud ji používáme na bavlněné nebo funkční prádlo, utrácíme zbytečně, riskujeme podráždění kůže a navíc zbavujeme přírodní materiály jejich přirozené savosti. Aviváž funguje podobně jako kondicionér na vlasy: uhladí vlákno tím, že jej obalí. To ale vede ke snížení savosti a prodyšnosti textilu, proto by se aviváž neměla používat na spodní prádlo, ručníky, utěrky, ložní prádlo, dětské pleny, kojenecký textil nebo funkční sportovní oblečení – prostě tam, kde od prádla očekáváme odvádění potu nebo vsakování tekutin. Navíc konvenční aviváže obsahují syntetickou parfemaci. Tyto chemické vůně se vážou na tkaninu a mohou způsobovat podráždění kůže či alergie.

Máchání bambusových látek

Máchadlo od Tierra Verde na bázi kyseliny citronové bambusové látky nepoškozuje. Potvrdil nám to výrobce bambusového vlákna.